Vizyonumuz

Toplumlar arası önyargıları kırarak dünya barışına katkıda bulunmak

Misyonumuz

Toplumları oluşturan bireylerin gönüllü değişim programları aracılığı ile farklı kültürleri en kolay şekilde daha yakından tanımalarını sağlayarak daha yaşanılabilir, daha barış dolu ve daha hoşgörülü bir dünyanın temellerini atmak

Toplumsal Fayda

İş gücüne ihtiyacı olan partnerlerimiz ile yurt dışında bir hayat tecrübesi edinmek isteyen gönüllülerimizi buluşturarak dayanışma ve yardımlaşma aracılığıyla toplumsal fayda sağlıyoruz.

Paylaşım Ekonomisi

Bireylerin yurt dışında hayat tecrübesi kazanarak, partnerlerimizin ise iş gücünden yararlanarak karşılıklı fayda sağlamaları için çalışıyoruz.

Bireysel Farkındalık

Bireylerin farklı kültür ve toplumları yaşayarak tanımalarını sağlayacak hizmetleri sunarak bireysel farkındalıklar yaratmayı amaçlıyoruz.

Seyahat Özgürlüğü

İnsanların yüksek bütçelere ihtiyaç duymadan diledikleri yere, diledikleri zamanda seyahat edebilmelerinin en kolay yolu olan gönüllük programlarını yaygınlaştırmak için çalışıyoruz.

Hedeflerimiz;
  • Farklı yerler, farklı kültürler arası etkileşimi ve anlaşmayı sağlamak.
  • Gezmeye sadece kısıtlı bütçe ayırabilenlerin de yurtdışında yaşayıp
    çalışmasına imkan sunmak.
  • Farkli uluslardan insanlarin yer değiştirmesini sağlamak ve gönüllülerin
    Bi amaca katkı sağlamasına şans vermek.
  • Dil ögrencilerinin farklı ülkeleri tecrübe etmesini ve öğrendikleri yabancı dili yurtdışında yaşayarak geliştirmelerini sağlamak.
  • Dünya’nın dört bir yanındaki projelere yetenekli gönüllülerden destek alma imkanını sağlamak ve bu gönüllülerin, projelerinden gerçek, hızlı ve başarılı sonuçlar almalarına olanak tanımak

Peki Nasıl?

Yeni partnerler bularak

Volumeteer.org TR ekibi olarak yeni partnerler ile sürekli görüşmeler yapmakta ve yurtdışı temsilcilerimiz aracılığıyla partnerlerimizin sayısını her geçen gün arttırmaktayız.

Hizmetler sunarak

Gönüllülerimiz programlardan yararlanırken ihtiyaç duyacakları host bulma, program danışmanlığı, pasaport & vize danışmanlığı, uçak bileti satışı gibi tüm hizmetleri sunmaktayız.

Paydaşlarımızla ortak çalışmalar yürüterek

Yurt içindeki ve yurt dışındaki sivil toplum kuruluşları, gençlik kampları ve sosyal girişim temelli şirketlerle ortak çalışmalar yürüterek gönüllülük ekosistemini büyütüyoruz.

Destek sağlayarak

Gönüllülerimizin kendilerine uygun programı seçmeleri için ve program sırasında karşılaşabilecekleri sorunlar için online destek sağlamaktayız.