Pasaport & Vize Danışmanlık

Pasaport & Vize

Volumeteer.org programlarına başvurmadan önce pasaportunuz yoksa, pasaport harcından muaf olabilirsiniz.Eğer pasaportunuz varsa gitmeyi planladığınız tarihten sonra 6 ay geçerli olmasına dikkat ediniz.Bu durum size hem vize başvurusunda hem de sınır kapılarında sorun oluşturabilir. Pasaport harç muafiyet belgesi istemek icin turkey@volumeteer.org‘a pasaport konu başlıklı bir e-posta gönderiniz.

Vize başvurusundan önce gitmeyi planladığınız ülke için vizeye ihtiyaç duyup duymadığınızı kontrol ediniz.Avrupa’daki birçok program için yeşil pasaport sahiplerine vize uygulaması bulunmamaktadır.Vize gereksinimi olan katılımcılar için ise vize başvurusundan önce katılacağı programı ve kalış süresini belirten bir davetiye sunulacak ve bu süre aralığında vize almanıza yardımcı olunacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri Vizeleri

Program başvurusunda ABD’nin herhangi bir eyaletinde gönüllü olmaya karar verdiğinizde vize başvurunuzda uygulanacak olan vize türü B1/B2 ya Q olmakta ve 10 yıl süre ile verilmektedir.Program katılım belgeniz dışında sağlamanız gereken belgeleri görmek ve online formumuzu doldurmak için tıklayınız.

Australia Work & Holiday Vize

Program başvurusunda Avustralya’ya gitmek isteyen katılımcılar, work & Holiday vizesine başvurmaları gerekmektedir.Program davetiyesi gidilecek süre ve tarihi belirtmektedir.Eğer gidilecek süreden daha fazla kalmayı planlıyorsanız, bu durumu bize bildirmeniz gerekmektedir.

Avrupa Schengen Vize

Birleşik krallık vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret ediniz.