Gönüllü Olun

Dünyayı keşfederken kendinizi keşfedin

Volumeteer.org'a Kimler Başvurabilir?

Volumeteer.org TR ile 18 yaşını tamamlayan ve 30 yaşını aşmamış olan herkes program başvurusu yapabilir.Eğer 30 yaş üzeri iseniz volumeteer.org‘un kendi websitesi üzerinden gidebilirsiniz.

Neden Volumeteer.org ?

Volumeteer.org ile dünyanın her yerine, bütün ülkelerine – A.B.D’den Avustralya’ya, Kanada’dan Japonya’ya, Çin’den Meksika’ya kadar – gönüllü olarak gitmenizi sağlıyoruz. Gittiğiniz yerlerde gençlik kamplarında, yaşlı bakım evlerinde , çoçuk evlerinde, çiftlik evlerinde, hostellerde ve bunun gibi bir çok yerde gönüllü olarak çalışıyorsunuz. Gönüllü çalışmadan kastımız haftada 5-6 gün, günlük 5-6 saat civarında işinizi yapıyorsunuz ancak çalıştığınızın karşılığında herhangi bür ücret almıyorsunuz. Çalışmanıza karşılık olarak işvereniniz yani bizim partnerimiz size kalacak yer ve yeme-içme imkanı veriyor. 2-12 hafta gidebileceğiniz bu programımıza yılın her vakti gidebilirsiniz. Çalışma şeklimiz şu şekildedir; gitmek istediğiniz ülkeye ve çalışmak istediğiniz işe yerleştirilebilmeniz için en az bir buçuk ay evvelden başvuru yapıp ülke ve iş tercihlerinizi yapmanız gerekmektedir, bu iki aylık periyotta host ayarlama, pasaport ve vize işlemleriniz yapılacaktır.

Hizmetlerimiz

TR.VOLUMETEER.ORG size gönüllü değişim programlarından yararlanabilmeniz için ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetleri sunmaktadır

Host Bulma

Danışmanlık

Pasaport & Vize

Uçak Bileti

Destek

Gitmek istediğiniz ülkeye ve tercih ettiğiniz gönüllülük programına göre size host seçeneklerimizi sunuyoruz. Dilediğiniz hostu seçtikten sonra sizi adınıza host ile görüşerek eşleşmenizi sağlıyoruz ya da dilerseniz siz host ile direk görüşebiliyorsunuz.

Neye göre program seçmeliyim?
Ne zaman gidebilirim?
Başvurduktan sonra süreç nasıl işliyor?
Gideceğim ülkeyi ve/veya gideceğim hostu nasıl seçeceğim?

gibi soularınızın cevaplarını birlikte bulalım.

Gönüllülük programına katılma amacınıza ve beklentilerinize göre size en uygun ülke, zaman dilimi ve host seçmenize yardımcı olacak danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşmanız yeterlidir.

Hangi tür pasaport sahipleri hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Pasaportunuzun geçerlilik tarihi ne olmalıdır?

Gitmek istediğim ülkenin vize koşulları nelerdir?

Vize başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

gibi sorularınızı Pasaport ve Vize danışmanlık servisimizden yararlanarak sorabilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeye ve tarih aralığına göre imkanlarınıza en uygun uçak biletini satın almak için Uçak Bileti Satış servisimizden yararlanabilirsiniz.

Artık Volumeteer olarak bir gönüllülük programında bulunuyorsunuz, sorularınız veya sorunlarınız var; gittikten sonra da yalnız değilsiniz, size yardımcı olabilmemiz için bize ulaşmanız yeterli.

Ben Katıldım

Nasıl Başvurabilirim ?

Şimdi Başvurun

1.Adım: Ön Başvuru

Volumeteer.org üzerinden başvuru yapmanız ya da hemen gitmek istiyorsanız başvuruya açık projelerimizden birini seçerek ön başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Program başvurunuzun onaylanması ile birlikte bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Program başvuru belgeleri için tıklayınız.

2. Adım: Programlara Eşlestime Süreci

Gideceğiniz ülke belirli olduktan sonra,volumeteer.org kapsamında gideceğiniz program ile sizin eşleştimenizi gerçekleştiriyoruz.Bu aşamada bize günlük hayattan 5 adet fotoğrafınızı ve kendinizi tanıtan kısa bir metni göndermenizi istiyoruz.Böylelikle size daha uygun programlar ile sizi eşleştiriyoruz.

3. Adım: Pasaport & Vize

Programlarımıza pasaportunuz olmadan başvuru yapabilir , eğer öğrenciyseniz pasaport harcından muaf olabilirsiniz.Pasaport işlemleriniz tamamlandıktan sonra, size sunacağımız davetiye ile gitmek istediğiniz ülkenin vize bölümüne başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

4. Adım: Yolculuk

Artık her şey tamam! Yolculuğa başlamak için uçak biletinizi alabilirsiniz.Gideceğiniz ülkedeki hostunuz ile iletişime geçerek, yolculuk öncesi son detayları konuşabilirsiniz.